ERA-V39J6R8V
- Mfr.Part #
- ERA-V39J6R8V
- Datasheet
ERA-V39J6R8V
- Description
- RES TEMP SENS 6.8 OHM 5% 1/16W
- Stock
- 276
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Resistance :
- 6.8 Ohms
- Temperature Coefficient :
- 3900ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%